A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Yll Limani - Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  135

Komente nga Fansat

2 🔥🔥

28/02/2018

2018-02-28T11:12:27

Muzika & Teksti:

Yll Limani

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku
N'krahet e tu
E kom gjet un venin tem
Se aty kurgjo nuk dhem
Se me ty shpirti m'flen,
E n'krahet e mi
Eren tone kur e ni
Zemra mushet me dashni
Jom sigurte me ty e di

Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp

Refreni:
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

A ma fal
Un nuk jom
I mire me fjale
E sa here t'kom perball
Fryme nuk marr
E zemra ndal
O shpirti jem,
Gzimi yt o gzimi jem
Loti yt o loti jem
Mu mdhem kur ty t'dhem

Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp

Refreni:
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

Du me t'i fal syt
Qe dhe ti me kuptu
Pse per ty po m'rreh zemra
Pse ty t'du...
tash qe t'kom gjet
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...


Ky tekst u dërgua nga KristinaAkordet

Akordet nga Naim Jashari

G
N'krahet e tu
D
E kom gjet un venin tem
Am
Se aty kurgjo nuk dhem
Em D
Se me ty shpirti m'flen,
G
E n'krahet e mi
D
Eren tone kur e ni
Am
Zemra mushet me dashni
Em D
Jom sigurte me ty e di


C
Po du mu rrit me ty
Em
Un po du mu plak me ty
G
Ti se din
D
Ton jeten t'kom lypRefreni:
G
E tash qe t'kom gjete
D
T'lutna rri mos m’le vet
Am Em D
Se nuk e du ket jete pa ty
G
E tash qe t'kom gjete
D
N'durt e tua du me dek
Am
Se nuk e du ket jete
Em D G
Pa tyyyyyyyyyyyyyyy, pa ty...


G
A ma fal
D
Un nuk jom

I mire me fjale
Am
E sa here t'kom perball
Em
Fryme nuk marr
D
E zemra ndal
G
O shpirti jem,
D
Gzimi yt o gzimi jem
Am
Loti yt o loti jem

Em D
Mu mdhem kur ty t'dhem
C
Po du mu rrit me ty
Em
Un po du mu plak me ty
G
Ti se din
D
Ton jeten t'kom lypRefreni:
G
E tash qe t'kom gjete
D
T'lutna rri mos m’le vet
Am Em D
Se nuk e du ket jete pa ty
G
E tash qe t'kom gjete
D
N'durt e tua du me dek
Am
Se nuk e du ket jete
Em D G
Pa tyyyyyyyyyyyyyy, pa ty...

solo:

D Am Em DC
du me t'i fal syt
Em
Qe dhe ti me kuptu
G
Pse per ty po m'rreh zemra
D
Pse ty t'du...
G
E tash qe t'kom gjet
D
T'lutna rri mos m’le vet
Am Em D
Se nuk e du ket jete pa ty
G
E tash qe t'kom gjete
D
N'durt e tua du me dek
Am
Se nuk e du ket jete
Em D G
Pa tyyyyyyyyyyyy, pa ty...

Kartolina (9)

2018-08-04 11:33:35
Frymë nuk marr
E zemra ndal
O shpirti jem
U krijua nga ketti♥♥ 2018-06-23 17:07:34
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
2018-05-10 20:08:37
N'krahet e tu
E kom gjet un venin tem
Se aty kurgjo nuk dhem
Se me ty shpirti m'flen
2018-03-16 22:52:23
E n'krahet e mi 
Eren tone kur e ni 
Zemra mushet me dashni 
2018-03-05 16:01:26
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...
2018-03-03 10:51:35
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...
2018-03-03 10:53:12
Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t`kom lyp
2018-03-01 13:19:10
Gzimi yt o gzimi jem
Loti yt o loti jem
Mu mdhem kur ty t'dhem
2018-03-01 07:36:23
Du me t'i fal syt
Qe dhe ti me kuptu
Pse per ty po m'rreh zemra
Pse ty t'du...

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019