Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Shaqiri - Babe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Për çdo muzg fryma o ka m’nxen,
Krusem naj qosh e qaj si fmi,
Për çdo hap mduket t’i vjen,
Ma nuk mundem me u përbi,

Terri syve um pat ra,
Kur t’kom pa se ke ndryshu,
Shumë thinja mu paten ba,
Atë ditë t’ronë kur t’kanë mbulu,

Pa ty babë asgjë nuk kam,
Veq ksaj dhembje pa mbarim,
Kërkoj aromën e trupit tend,
Që akoma e ndjej në shpirtin tim,

Sun e shoh ma atë kolltuk,
Nga ku m’ke fol me shumë durim,
Tash çdo fjalë o ka mbjen kresë,
Pse mu dasht mu i gjithë ky çmim!


Ky tekst u dërgua nga BesnikYlli Shaqiri
Publikimi: 24/08/2017
Muzika: Ylli Shaqiri
Teksti: Ylli Shaqiri
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: Pinkmoon Creative


Ylli Shaqiri - Babe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babe".
3. Video është e këngës "Babe", por nuk këndohet nga Ylli Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0