Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yllka & Ylli Ostergllava - Flutur Flutur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flutur Flutur".
3. Video është e këngës "Flutur Flutur", por nuk këndohet nga Yllka & Ylli Ostergllava.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Yllka & Ylli Ostergllava - Flutur Flutur  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Yllka Ostërgllava

10/10/2012

2012-10-10T00:59:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Flutur Flutur" kënduar nga Yllka & Ylli Ostergllava.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Yllka & Ylli Ostergllava i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Flutur Flutur

Flutur flutur per hava
Flutur flutur per hava

Si lulija jolla nuse ska
Si lulija jolla nuse ska

Nuk ka nuse as ska bij
Nuk ka nuse as ska bij

Si lulija jolla bukuri
Si lulija jolla bukuri

II
Flutur flutur shkon perpjet
Flutur flutur shkon perpjet

Si vellau jon jo kurr ski me gjet
Si vellau jon jo kurr ski me gjet

As ska djal e as ska nip
As ska djal e as ska nip

Si vellau jon jolla simpatik
Si vellau jon jolla simpatik

III
Flutur flutur shkon perpjet
Flutur flutur shkon perpjet

Si vellau jon jo kurr ski me gjet
Si vellau jon jo kurr ski me gjet

As ska djal e as ska nip
As ska djal e as ska nip

Si vellau jon jolla simpatik
Si vellau jon jolla simpatik

Xhemil Salihu - Flutur Flutur

E Flutur, flutur hajde
ku po m'je kuj shkue, ku po m'je kuj shkue...
E vllezrit ne mergim, per me i takue, a per me i takue...
a vllezrit ne mergim, per me i takue, per me i takue...
A banju t'fala, mos merzitni kurr,
se zemra shiptarit aman esht e fort si gur...
A banju t'fala, mos merzitni kurr,
se zemra shiptarit aman esht e fort si gur...

E Flutur, flutur hajde
shum larg po udhton, shum larg po udhton,
e ni selam nga un, mos harro ja qon, mos harro ja qon
aii ni selam nga un, mos harro ja qon, mos harro ja qon

A banju t'fala, mos merzitni kurr,
se zemra shiptarit aman esht e fort si gur...
A banju t'fala, mos merzitni kurr,
se zemra shiptarit aman esht e fort si gur...

E sa i ran aman aman, esht ky gurbeti, esht ky gurbeti,
Hajde per shiptar o shok, ka qente mbeti, a ka qente mbeti
Hajde sa i ran aman esht ky gurbeti,
E per shiptar o shok ka qente mbeti, ejjj offf aman eeejjjj...
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet