Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yllka Kuqi - Më Merr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Në një ëndërr që nuk di ku fillon
Ti më harron
Nëpër terr më merr nata
E këputur gjunjësh bregut qëndroj
Ti më lëshon
Vjen ngadal më merr vala

E pafat dorën zgjat
Të më prekësh pa fund
Ti që s’je
Ti që s’ke
Një zemër ku të prek lotin
Që fle tek unë

Më merr
Të jem prapë tek ti
Më merr
Me vete përsëri
Më merr më merr
Më merr të ndjej unë frymën e fundit
Dhe le të vdes
Më merr
Dhe vetëm mos më le
Më merr
Të t’kem dhe kur nuk je
Më merr më merr
Më merr të ndjej unë puthjen e fundit
Dhe le të vdes
Më merr

E përhumbur gjunjësh bregut qëndroj
Ti më lëshon vjen ngadal mëmerr vala

E pafat dorën zgjatë
Të më prekësh të më prekësh
Pafund

Lyrics music arrangement: Adrian Hila




Yllka Kuqi
Publikimi: 17/11/2006
Festivali: Kënga Magjike 2006


Yllka Kuqi - Më Merr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Merr".
3. Video është e këngës "Më Merr", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:


Komente 0