Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yllka Kuqi - Vendit Tim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendit Tim".
3. Video është e këngës "Vendit Tim", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Yllka Kuqi - Vendit Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  54

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Petrit Çarkaxhiu

Video Produksioni:

Koperativa

Këngë e albumit:

"Vendit Tim (Unplugged)"

Komente

2 🔥

23/11/2012

2012-11-23T15:58:32+00:00Një këngë zura të këndoj...
Fjalët e zemrës ti dëftoj...
Për shumë vite këngë e lot
E dashuri që nuk pushoi...

Eh si mundem të harroj...
Zemra m'çahet kur kujtoj...
Sa shumë jetë me këngë e lot
E dashuri që nuk pushoi...

Me gjak e lule...
Me zjarr e mall...
Të puth aty o vendi im
Në çdo fushë e arë...

Në këngë e valle...
Në gëzim e vaj...
Të kisha pranë o vendi im
Në çdo frymë e në çdo fjalë...

Një këngë zura të këndoj...
Fjalët e zemrës ti dëftoj...
Për shumë vite këngë e lot
E dashuri që nuk pushoi...

Eh si mundem të harroj...
Zemra m'çahet kur kujtoj...
Sa shumë jetë me këngë e lot
E dashuri që nuk pushoi...

Me gjak e lule...
Me zjarr e mall...
Të puth aty o vendi im
Në çdo fushë e arë...

Në këngë e valle...
Në gëzim e vaj...
Të kisha pranë o vendi im
Në çdo frymë e në çdo fjalë...

Nëpër shekuj....
Të mbuloftë vetëm dashuria...
Sa të ketë tokë e qiell
Ditët qofshin veç gëzim

Do të ruajmë besë...
Të na bekojë dhe perëndia
Ti gëzojmë këngët e lirisë
O Vendi im....

Nëpër shekuj....
Të mbuloftë vetëm dashuria...
Sa të ketë tokë e qiell
Ditët qofshin veç gëzim

Do të ruajmë besë
Të na bekojë dhe perëndia
Me mall në zemër gjithmonë do të rrojë
Kjo dashuri për Vendin tim....


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimAkordet:

C#m G#
Një këngë zura të këndoj...
A G#
Fjalët e zemrës ti dëftoj...
F#m C#m
Për shumë vite këngë e lot
G# C#m
E dashuri që nuk pushoi...

C#m G#
Eh si mundem të harroj...
A G#
Zemra m'çahet kur kujtoj...
F#m C#m
Sa shumë jetë me këngë e lot
G# C#m
E dashuri që nuk pushoi...

H E
Me gjak e lule...
H E
Me zjarr e mall...
F#m C#m
Të puth aty o vendi im
G# C#m
Në çdo fushë e arë...

H E
Në këngë e valle...
H E
Në gëzim e vaj...
F#m C#m
Të kisha pranë o vendi im
G# C#m
Në çdo frymë e në çdo fjalë...

Një këngë zura të këndoj...
Fjalët e zemrës ti dëftoj...
Për shumë vite këngë e lot
E dashuri që nuk pushoi...

Eh si mundem të harroj...
Zemra m'çahet kur kujtoj...
Sa shumë jetë me këngë e lot
E dashuri që nuk pushoi...

Me gjak e lule...
Me zjarr e mall...
Të puth aty o vendi im
Në çdo fushë e arë...

Në këngë e valle...
Në gëzim e vaj...
Të kisha pranë o vendi im
Në çdo frymë e në çdo fjalë...

C#m
Nëpër shekuj....
A G# C#m
Të mbuloftë vetëm dashuria...
C#m A
Sa të ketë tokë e qiell
G# C#m
Ditët qofshin veç gëzim

C#m A
Do të ruajmë besë...
G# C#m
Të na bekojë dhe perëndia
C#m A G#
Ti gëzojmë këngët e lirisë
C#m
O Vendi im....

C#m
Nëpër shekuj....
A G# C#m
Të mbuloftë vetëm dashuria...
C#m A
Sa të ketë tokë e qiell
G# C#m
Ditët qofshin veç gëzim

C#m A
Do të ruajmë besë
G# A
Të na bekojë dhe perëndia
F#m C#m G# A
Me mall në zemër gjithmonë do të rrojë
G# A..G#..C#m
Kjo dashuri për Vendin tim....


Akorded qe kan nje "m" pra te vogel jan minore ndersa akorded qe nuk kan asnje shkronje jan majore. Sa i perket akordit H eshte sikur akordi B ne shtete tjera .. por qe ne shqiptari perdoret H.


Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet