A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Yllka Kuqi - A Ke Zemër


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  32

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/04/2016

2016-04-28T15:57:44

Participating in

Zhurma Show 2016


Ike u largove
pa thënë lamtumirë
as të fundit puthje
s'ma dhe
si spate mëshirë
Nuk më le adresë
as një gjurmë smë le
ti harrove që zemra e thyer
ashtë kujtim për ne
u lodha më me pritje
cdo natë e cdo mëngjes
kur në derë dikush
do të më troket
Ref2
A ke ti zemër
a e ndjen
kur dikush të don
a ke ti zemër
a e vren kur dikënd me vujt
e bon
sa shumë dhemb dashnia
kur afër nuk je
ma mirë hiq pa ty
se me ty prap vet

ditët po kalojnë
e malli po m'vret
ti atje feston me tjerë
e unë kam mbetë vet

kur të bjen në mend
thrret në telefon
veq me ta ndi zanin
e kshtu ma nuk shkon
u lodha ma në pritje
cdo natë e cdo mëngjes
kur në derë dikush do të më troket

ref
a ke ti zemër
a e ndjenë
kur dikush të do
a ke ti zemer
a vren
kur dikon me vujt e bon
sa shumë dhemb dashnia
kur afër nuk je
ma mirë hiq pa ty
se me ty prap vet

a ke ti zemër
a e ndjen
kur dikush të don
ma mirë hiq pa ty se me ty prap vet


Lyrics submited by Mati
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019