Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yllka Kuqi & Ylli Demaj - Pogonishte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Ylli Demaj
Sa here ne gezime mblidhen
Njerezia kur festojnë
Pogonishte vallen preferojnë
Pogonishte valle bukur
E kercejne gjithe Shqiperia
Kjo traditë na vjen nga Çamëria

Yllka Kuqi
Dridhe, hidhe shamin me lezet
Si nje zane e bukur po me ndjek
E bukur eshte vallja
Kur kercen sorkadhja 2x

Ylli Demaj
Hidhe vallen me ngadalë
Syzeza porsi nje ngjale
Kur vallzon cudite nji mahalle eeee
Valle bukur dore per dore
Nusja porsi lulebore
Pogonishtja valle shekullore

Yllka Kuqi
Dridhe, hidhe shamin me lezet
Si nje zane e bukur po me ndjek
E bukur eshte vallja
Kur kercen sorkadhja 4x


Yllka Kuqi & Ylli Demaj - Pogonishte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pogonishte".
3. Video është e këngës "Pogonishte", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi & Ylli Demaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:


Komente 0