Më mbaj mend (për 1 muaj)


Yllka Kuqi & Ylli Demaj - Martesa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Martesa".
3. Video është e këngës "Martesa", por nuk këndohet nga Yllka Kuqi & Ylli Demaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Yllka Kuqi & Ylli Demaj - Martesa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

08/07/2017

2017-07-08T16:54:27+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Martesa" kënduar nga Yllka Kuqi & Ylli Demaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Daim Lala - Martesa

Valle Romantike luam sonte si qifti ri, ne sy te lexohet fjala dashuri
Valle Romantike luam sonte si qifti ri, ne sy te lexohet fjala dashuri
Afer njeri tjeteit, me hapa ngadal kam vendosur prej sonte jeten ta qojm bashk
kem vendosun prej sonte jeten ta qojm bashk

Ne Emer te dashnis sonte jemi bashk
Gjithmon njeri tjetein ne kemi me dasht
2x

Erdh kjo dit e madhe ball per ball me ty ne valle
Te uroj nga zemra ime ti je nusja e jetes time
2x

Ne Emer te dashnis sonte jemi bashk
Gjithmon njeri tjetrin ne kemi me dasht
2x

Jam i lumturi i ksaj bote kur tha Po goja jote
E kam dashur nje si ty me marr Nuse me qu nshpi
2x

Ne Emer te dashnis sonte jemi bashk
Gjithmon njeri tjetein ne kemi me dasht
2x

Pro Band & Ganja - Martesa

Zemrën që ma fale ti
Do ta ruaj si sytë e mi
Neve Zoti na bekoj
Të premtoj sdo të lendoj

Zemren e beqarit
Sonte mua ti ma dhe
Edhe zogjt e malit
Po këndojne s’bashku me ne

REF.:
Përgjithmone ne bashkë do jemi
E nje dite femijë do t’kemi
Do të mbushet plot me gëzim shtepia jonë
Djalit unë do ja ve emrin
Ndërsa vajzën lerma mua
Do ti them je bota ime të dua të dua

Si princesh ti më rrin pranë
Me fustanin krejt te bardhë
Si në ënderr martesa jonë
Jete e re për ne fillon

Zemrën e beqarit
Sonte mua ti ma dhe
Edhe zogjt e malit
Po kendojne s’bashku me ne

REF.:
Pergjithmonë ne bashk do jemi
E nje ditë femije do t’kemi
Do të mbushet plot me gëzim shtepia jonë
Djalit une do ja ve emrin
Ndërsa vajzen lerma mua
Do ti them je bota ime të dua të dua

Fari Mani - Martesa

Kur e përcjell qikën
I qan zemra nanës,
Po zbrazet shtëpia
Pa dritën e hanës.

Kur i del prej dere
Si nuse e bija,
Sa vjen edhe shtohet
Më tepër mërzija.

Refreni:
Lum kush ka me dhan
Lum kush ka me mar,
Zoti ju dhasht t’mira
Nga dita e par.
E lum kush martohet
Si na mson Kur’ani,
Me martes islame
Plotsohet imani.

Kur e marton djalin
Nanës i qesh ftyra,
Sa i knaqet zemra
E kaplon mëshira.

Krushqit e bin nusen
Nana asht tuj prit,
Falenderoj Zotin
Që e pash kët dit.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë