Yllnor Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Yllnor Kurti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Yllnor Kurti tashmë është lëshuar seriozisht në ujërat e muzikes për të rritur. Djaloshin simpatik më parë e kemi parë në festivale për fëmijë, ku falë talentit dhe zërit të fuqishëm rrëmbente të gjitha çmimet e rëdnësishme. Stili i Yllnori mbetet i admirueshëm. Në Qershor 2006, Yllnor Kurti merr pjesë në PoliFest Kids 2006 me këngën "Miqesia S'njeh Kufi". Më datë 6 Tetor 2012, ai ka lansuar këngën dhe klipin e parë, e cila ka lënë shije të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Nderim Sadriu

Genc Ahmeti

Benard Dervishi

Erion Ajro

Ledion Sveçla

Blinor Bega

Fatlum Ukelli

Diellon Mustafa

Art Abrashi

Donat Prelvukaj


Tags: Yllnor Kurti

Krijo Një Kartolinë