Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yllnor Kurti - Si Dukat I Vogel Je Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

I: Si dukat i vogël je
Hajde shpirt e rri me ne. :I
Na ka dalë nji gonxhe e re
Era karajfil po i vjen.
Ref.:
I: Hajde, cakrroma gotën!
Mos më len si të vorfën, hajde! :I
Kur ma luejshe shtatin,
Ma shtojshe marakun.
Iku nata, zbardhi dita
S’e shikojmë sahatin.
Ref.:
Hajde…
Letrat kur m’i çojshe
Marakun ma shtojshe.
Karajfil ty të vjen era
Na ka dalë nji kangë e re.
Ref.:
Hajde…e!Akordet:

X2)
D--------------A
Si dukat i vogel je
A-----------------D
Hajde shpirt e rri me ne,

D-------------------G
Na ka dale nje gonxhe e re,
------------------D
Era karajfil i vjen.

(2X)
D-----G------A-----D
Hajde cakrrama goten,
D-----G-----A----------D
Mos meeee len mue te vorfen,
D-------A------D
Ooooooo hajde.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres
------------------C#m
u strehuam nen cati

shiu i veres flokt mi lagu
vetem buzet mi lage ti
sa shume te doja vetem kur thoshe
t'lutem mos u ndal o shi

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)


Nuk kemi video për këtë këngë.
Yllnor Kurti - Si Dukat I Vogel Je
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dukat I Vogel Je".
3. Video është e këngës "Si Dukat I Vogel Je", por nuk këndohet nga Yllnor Kurti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yllnor Kurti:


Komente 0