Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylmize Tafallari
  • Vendlindja:
  • Struzhnje (Prizren) 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

Ylmize Tafallari është këngëtare e njohur. Ylmize Tafallari interpreton kengen e mirefillte shqipe me shume krenari, gje e cila e ben degjuesin ta adhuroje ate. Ajo kendon qe prej viteve te '80 bashkarisht me motren e saj Qershoren dhe me Rifadije Mujen. Ka edituar disa albume personale, me Qershoren e me Rifadijen. Gje qe te ben pershtypje te kjo kengetare eshte se ajo shume shpeshe ne skene e vesh kostumin tradicional shqiptar edhe ne ditet e sodit.

Më datë 14 Gusht 2010, Ylmize Tafallari & Qershore Tafallari publikojnë videoklipin "Nje Buqete".

Më datë 9 Maj 2013, Ylmize Tafallari publikon videoklipin "Fusha E Korabit".

Në Nëntor 2013, Ylmize Tafallari merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Pyt Tetova".

Në vitin 2013, Ylmize Tafallari publikon albumin "Live".

Në vitin 2013, Ylmize Tafallari publikon albumin "O Prizren, Prizreni Jone".

Në vitin 2015, Ylmize Tafallari publikon albumin "Një Fjalë Për Dy Zemra".

Më datë 8 Korrik 2020, Ramush Krasniqi & Ylmize Tafallari publikojnë videoklipin "Vjen Pranvera Prape". Muzika e këngës u punua nga Ramush Krasniqi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Motra e

Qershore Tafallarit

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist