Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylmize Tafallari - Kenge Dasme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Dasme" kënduar nga Ylmize Tafallari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sazet E Kolonjes - Kenge Dasme

Trak e truk keto shkallet
po na vijne krushnjaret
le te vijne mire se te vine
se shtruar e kane shtepine.

Shkon i ati dhendrite
me cigare te nezure 2x
me buze te qeshure.

Shkon i ati cupese
me cigare te shuare 2x
me buze leshuare.

Artiola Toska - Kenge Dasme

2X
O MIR SE TGJETEM
OJ ZOTI I SHPISE
E TQOFT PERHAJR QUNI I PLEQNISE
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

O MORI ZERME E UN E SHPIJA
O QPO HUDH VALLE SHOQENIA
O SHOQENISE NAJ KA LEZETE
O SE E DINE LADETIN VETE
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

E U NEZ DASMA U NDEZ SHAMIA
O TIKU QUNO TIKU BEQARIA
E U NEZ DASMA U NDEZ SHAMIA
O TIKU QUNO TIKU BEQARIA
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET HAJDE DASMEN O
E BEQARNIN QUNO MOS E QAJ
SE KE MARR GOCO O PER MARSHALLA
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

Shkurte Mustafa - Kenge Dasme

citi dhent ka bjeshka bre dja
citi dhent ka bjeshka bre djal

me qingjat kalesha bre djal o
me qingjat kalesha medet o

citi dhent ka vija bre djal
citi dhent ka vija bre djal

se m'ka hup shamija bre djal o
se m'ka hup shamija mehdet o

kjo ferxhe e gjat bre vajz
kjo ferxhe e gjat bre vajz

c'mi kputi kto kamb moj vajzo
c'mi kputi kto kamb moj vajzo

bjeshk moj virane or djal
bjeshk moj virane or djal

djemt e ri c'naj more bre djal o
oho djemt c'naj more mehdet o

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 14/08/2010Më Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:


Komente mbi këtë këngëYlmize Tafallari - Kenge Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Dasme".
3. Video është e këngës "Kenge Dasme", por nuk këndohet nga Ylmize Tafallari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.