Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylmize Tafallari - I Hipa Pampurit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I hipa pampurit o
kadal e avash¨
I hipa pampurit o
kadal e avash¨

tuj menue tuj kujtue
lulen kuj ja lash
tuj menue tuj kujtue
lulen kuj ja lash

II
Lulen ja kam lane
nanes amanet
Lulen ja kam lane
nanes amanet

let ma ruen nana lulen
si bijen e vet
Lulen ja kam lane
nanes amanet

III
lulen ja kam lan une
motres amanet
lulen ja kam lan une
motres amanet

let ma ruen let ma kcyre¨
si motren e vet
let ma ruen let ma kcyre¨
si motren e vet


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Ylmize Tafallari - I Hipa Pampurit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Hipa Pampurit".
3. Video është e këngës "I Hipa Pampurit", por nuk këndohet nga Ylmize Tafallari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:


Komente 0