Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylmize Tafallari - Nana I Thojke Djalit Te Vet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


nana i thojke djalit te vet e
me t'martu dojna sivjete

mir moj nane cka po marton e
kah don nusen nane me ma nxan e

ty tka nana djal hasreti
ta nxan nusen prej qyteti

qytetare nuk pe due
jan lazdrane sjan per mue

ty tka nana djal sugar e
ta nxan nusen katundare

nuk pe du oj nane katundare
o te fshtira jan oj nane na cesin fare

ta gjen nana ni dibrane
sjan per kafe sjan per nane

me ta gjet kumanovare
jan te mira vet kan marre

t'gostivarit bir jan te mira
haj me det kuj gjem nja ato lira

tetovare me ta gjet e
cou thot djal e shko n'gyrbete

hajt moj nan ti mos ki derte
se ket pune kollaj e kryj vet e

ska randsi prej ku e marre
ej marak te jet me shkolle o
vallah te ket shum pare


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Ylmize Tafallari - Nana I Thojke Djalit Te Vet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana I Thojke Djalit Te Vet".
3. Video është e këngës "Nana I Thojke Djalit Te Vet", por nuk këndohet nga Ylmize Tafallari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:


Komente 0