Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Ylmize Tafallari - Moj Xhemile  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/12/2013

2013-12-29T20:43:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Xhemile" kënduar nga Ylmize Tafallari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylmize Tafallari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Violeta Turkeshi & Sulejman Borova - Moj Xhemile

Sulejmani...
Moj Xhemile
Ku t'zu ylli i drites

O moj Xhemile
Ku t'zu ylli i drites

Violeta...
Me ka zanun
Te fushat e Dibres

O me ka zanun
Te fushat e Dibres

Sulejmani...
Moj Xhemile
Çfar me ke ne gushe

O moj Xhemile
Çfar me ke ne gushe

Violeta...
Halil aga
Me ka vra me pushke

O Halil aga
Me ka vra me pushke

Sulejmani...
Moj Xhemile
Ku t'zu ylli i nates

O moj Xhemile
Ku t'zu ylli i nates

Violeta...
Me ka zanun
Te fushat e Mates

O me ka zanun
Te fushat e Mates

Sulejmani...
Moj Xhemile
Ku t'zu ylli i drites

O moj Xhemile
Ku t'zu ylli i drites

Violeta...
Me ka zanun
Te fushat e Dibres

Sebashku...
O me ka zanun
Te fushat e Dibres

Shqipe Kastrati - Moj Xhemile

E moj Xhemile
O moj kunat
E ku na e morre
At nafak x2

E mu nafaka
O m'ka diftu e
O te aj djali
Per me shku e x2

E moj Xhemile
Moj bukuri
o pse s'e merr
Çat djal te ri x2

E hajde hajde
O marshalla
O te aj djali
O Alla x2

...

E moj Xhemile
Ty t'shitoft zana
O pse s'nigjon
Se çka thot nana x2

E hajde hajde
O marshalla
O te aj djali
O Alla x2

Enkelejda Alushi - Moj Xhemile

oj xhemile ku so ylli i dites o moj xhemile ku so ylli i dites
..............enkelejda
.... ma ka zanur ne fushat e libres ohh ma ka zanur ne fushat e libres
...........ref oj xhemile qka ilakmove djalit oj xhemile qka ilakmove djalit
.....enkelajda
.....ilakmova unazen e arit ilakmova unazen e arit
...oj xhemile qka me ke ne gushe oj xhemile qka me ke ne gushe enkelajda
alilaga me ka vra me pushke alilaga me ka vra me pushke
oj xhemile kuso ylli nates oj xhemile kuso ylli i nates
enkelajda
me ka zanur ne fushat e mates ohh me ka zanur ne fushate mates
............oj xhemile qka i lakomve djalit oj xhemile qka ilakmoove djalit
enkeljada
....ilakmova unazen e arit ilakmova unazen e arit
.. oj xhemile qka me ke ne gushe oj xhemile qka me ke ne gushe
enkelajda
...halil aga me ka vra me pushke ali laga me ka vra em pushke
ref
oj xhemile qka em ek ne gushe oj xhemile qka em ke ne gushe halil aga me ka vra me pushke halil aga me ka vra me oushke
ref
oj xhemile qka me ke ne faqe oj xhemile qka em ke ne faqe
enkelajda me vjen era si lule manushaqe me vjen hetra si luile manushaqe

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet