Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylmize Tafallari - Potpuri 2020

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2020".
3. Video është e këngës "Potpuri 2020", por nuk këndohet nga Ylmize Tafallari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylmize Tafallari - Potpuri 2020  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/04/2020

2020-04-14T08:53:03+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Potpuri 2020" kënduar nga Ylmize Tafallari.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Potpuri 2020".
Videoklipi nga Ylmize Tafallari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vani Gjuzi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

(1) Po me rrika o goca ke pusi
syni zi amon por si rrushi
po me rrika o goca ke pusi
syni zi amon por si rrushi
Ref
Mjep njer uj se plasa
se me dogji vapa
se me dogji vapa moj goce
mjep njer uj se plasa

Po me rrika goca ke avllia
dhe per dhe o ci ra shomia
po me rrika goca ke avllia
dhe per dhe o ci ra shomia
Ref
Mjep njer uj se plasa
se me dogji vapa
se me dogji vapa moj goce
mjep njer uj se plasa

(2) Kom shtepin me rrasa mre
kom shtepin me rrasa
mjepin uj se plasa mre
mjepni uj se plasa
Ref
Jar na na jarnanina
gushen me temina
komet me skorpina

Jar na na jarnanina
gushen me temina
komet me skorpina

Kom shtepin e vogel mre
kom shtepin e vogel
skom ka sillem rrotull mre
skom ka sillem rrotull
Ref
Jar na na jarnanina
gushen me temina
komet me skorpina

Jar na na jarnanina
gushen me temina
komet me skorpina

(3) O sa te du por skom guxim
e jom bo si drru hallin tim kerkush se din
plasa tuj vajtu
o syni jot su magnet me bon rreze mu amon amon
cma dogje zemren e shkret plasa tuj tshiku

O ku tka ra kjo bukuri si djell nperendim
ma mbush zemren gjith gezim
e nuk po boj durim
o syni jot su magnet me bon rreze mu amon amon
cma dogje zemren e shkret plasa tuj tshikuMë Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet