Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ymer Bajrami & Beni Baksi - Çou Rexho  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Orkestrimi:

Beni Baksi

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Beni Baksi

16/05/2020

2020-05-16T16:00:27+00:00


"Çou Rexho" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Ymer Bajrami & Beni Baksi.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Ymer Bajrami & Beni Baksi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Salim Arifi - Çou Rexho

Cou mor Rexho dil te zana
Dasme te madhe po të ban nana
Cou rexho cou djalo
Cou delia I nanes o
Sot ma i bukur po me dukesh o

Po vin krushqit midis malit
Rexha i nanes ne grazdh te kalit
Cou rexho cou djalo se ma fike dern o
Sot ma i bukur pom dukesh o

O oksh tu kputshin jelat
Qysh ma myte rexhen shkelma
Cou rexho cou djalo
çou sugari i nanes o cou se s'ka nana tjeter o......

Këngë Kosovare - Çou Rexho

Çou Rexho, dil te lama

Dasëm t’madhe po t’ban nana!
Çou Rexho, çou djalo
Çou delia i nanës-o
Sot ma i mirë po m’dukesh-o!
Çou more Rexho, dil në shkallë
Po vijnë krushqit palë-palë!
Çou, Rexho çou djalo
Çou sugari i nanës-o!
Sot ma i mirë po m’dukesh-o!
Çou more Rexho, dil te votra
Merri n’gryk të shkretat motra!
Çou Rexho, çou djalo
Çou sokoli i nanës-o
Nuk ka nana tjetër-o!
Oh more gjog-o, t’u thaftë kamba
S’ma le Rexhën t’ejten proma!
Çou Rexho, çou djalo, çou sokoli i nanës-o!
Qysh ma fike derën-o?
Oh more gjog-o, t’u k’put jela
Qysh ma mbyte Rexhën shkelma?!
Çou Rexho, çou djalo
Çou sugari i nanës-o
Shka ban pa ty nana-o?!
Po vijnë krushqit rrethit malit
Rexha i dekun n’grazhd të kalit.
Çou Rexho, çou djalo
Çou delia i nanës-o
Sot m’a i mirë po m’dukesh-o!
Çou more Rexho, kqyr sahatin!
Kush t’ia hjekë nuses duvakin?
Çou Rexho, çou djal-o
Çou sugari i nanës-o
Sot ma djege zemrën-o!
Oh more krushqi hani e pini
Nesër Rexhën n’dhe t’ma shtini!
Çou Rexho, çou djalo
Nuk ka nana tjetër-o
E ma fike derën-o!a

Shpat Kasapi - Çou Rexho

Çou mor Rexho dil te lama,
Darsem t'madhe po t'ban nana,
Çou Rexho çou djalo,
Çou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh
Çou Rexho çou djalo,
Çou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh

Oh more allq tu thaft Jela,
Qysh ma mbyte Rexhen n'shkelma,
Çou Rexho çou djalo,
Çou sokol i nanes oh se ska nana tjeter oh,
Çou Rexho çou djalo,
Çou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh

O po vijn Krushqit rrethit malit
Rexha i vdekur ne grazhd te kalit,
Çou Rexho çou djalo,
Çou delia i nanes o se ska nana tjeter o,
Çou Rexho çou djalo,
Çou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh

Oh more krushqi hani-pini,
Neser Rexhen ne dhe ta shtini,
Çou Rexho çou djalo,
Çou delia i nanes o se ska nana tjeter o,
Çou Rexho çou djalo,
Çou ma i miri i nanes oh se s'ka nana tjeter oh.
Më Shumë Këngë Nga Ymer Bajrami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet