Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Zaho Balili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
(1951-2001)  
  • Vendlindja:
  • Rexhin 
BIOGRAFIA: Zaho Balili është një autor këngësh i njohur. Zaho Balili u lind ne Rexhin të Kurveleshit. Shkollën tetëvjeçare dhe të mesme e ka mbaruar në Tepelenë. Ka filluar të shkruaj që moshë të re është autori i disa vëllimeve si (drithërimet e praneverës), (paskan çelur manushaqet), (brengat e shpirtit) (lot kurbeti), dhe (kur dy zemra dashurohen) gjithashtu këngët e tij janë kënduar nga shumë grupe labe, si grupet e Vlorës, Gjirokastrës, dhe të Tepelenës me grupin kryesor atë të Hormovës i cili gru...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Gazmend Mullahi

Zef Coba

Enver Shëngjergji

Kastriot Gjini

Kol Susaj

Naim Gjoshi

Efraim Kastrati

Gjon Gjevelekaj

Izet Kallaba

Riza Dolaku


Tags: Zaho Balili

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet