Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Zait Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Manastir 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Zait Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Zait Aliu ka lindur ne qytetin e alfabetit Manastir (Bitola). Zaiti me profesion eshte Jurist i Diplomuar por me kendim ka filluar qysh ne vitin 1993 ku kenga si thot ai eshte "ushqim shpirteror i xhdo njeriu".Themelimi i SHKA-as "Bashkimi " ka qene nje sinjal i vertete per te dal nga anonimiteti. Ai ka filluar te luaj me cifteli si instrument i pare, ashtu qe SHKA "Bashkimi" ka qene nje dritare drejt suksesit ku me tutje mer pjese ne shum festiv...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareKenge Jugu (2013)

Pak Mahi E Pak Shaka (2010)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Argjent Marku

Shkodran Tolaj

Zena Aliu

Tefik Islami

Duli

Memi

Skifter Etemi

Aziz Murati

Adnan Daci

Agim Poshka


Tags: Zait Aliu, Zait

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet