Zamira Korançe Poezi
Zamira Korançe

Tema: Poezi Për Flamurin


Flamuri Kuq E Zi

O,Flamuri Kuq e Zi,
Në dorën e shqiptarit rritesh,
Kurë vdes njeriu i shtrenjtë,
Në gjysmë shtizë valëvitjesh.

Kur Shqipëria ka ndeshje,
Kush e e kush çohet në këmbë,
Për Ty Flamur Kuq e Zi,
Duke kënduar Hymnin Tuaj kombètar.

Për Flamurin Kuq e Zi,Betohen,
Kosovë,Çamëri për Një Shqipëri,
Gjithmonë po njësoj do valvitesh Ti..
O,Flamuri Kuq e Zi dhe me 28 Nèntor!

- Poezi nga Zamira Korançe


- U dërgua nga Zamira Korançe -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0