Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zana Ahmetgjekaj - Ende S'e Kuptoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/09/2009

2009-09-20T13:09:34+00:00Më kujto mua si anonim
Nesër prap do m’kesh harruar
Këtu çdo fjalë përmban një kuptim
Ti je ai ndoshta e ke kuptuar

Në gjumë shihja ëndrrën e hidhur
Kërkoja ta shihja në sy
Por ti ikje, nuk flisje, i pa mërzitur
Por unë jetoj edhe pa ty

Ref.
Ende s’e kuptoj (ende s’e kuptoj)
Pse më le (pse më le)
Dhe s’dua t’ia di (dhe s’dua t’ia di)
Që ti më s’je (që ti më s’je)
Ende s’e kuptoj (ende s’e kuptoj)
Përse, përse
Dhe pa ty jetoj
E di që s’je

Më kujto mua si anonim
Nesër prap do m’kesh harruar
Këtu çdo fjalë përmban një kuptim
Ti je ai ndoshta e ke kuptuar

Në gjumë shihja ëndrrën e hidhur
Kërkoja ta shihja në sy
Por ti ikje, nuk flisje, i pa mërzitur
Por unë jetoj edhe pa ty

Ref.
Ende s’e kuptoj (ende s’e kuptoj)
Pse më le (pse më le)
Dhe s’dua t’ia di (dhe s’dua t’ia di)
Që ti më s’je
Ende s’e kuptoj (ende s’e kuptoj)
Pse më le (pse më le)
Dhe s’dua t’ia di (dhe s’dua t’ia di)
Që ti më s’je (që ti më s’je)
Ende s’e kuptoj (ende s’e kuptoj)
Përse, përse
Dhe pa ty jetoj (dhe pa ty jetoj)
E di që s’je


Ky tekst u dërgua nga Erza
Më Shumë Këngë Nga Zana Ahmetgjekaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet