Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zana Mustafa - Ani Moj Kosovë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ani Moj Kosovë".
3. Video është e këngës "Ani Moj Kosovë", por nuk këndohet nga Zana Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zana Mustafa - Ani Moj Kosovë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/04/2020

2020-04-14T09:05:15+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ani Moj Kosovë" kënduar nga Zana Mustafa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zana Mustafa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ridvan Ibraimi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ani moj Kosovë, o moj bukuroshe
o hajde reth em rethe hajde qosh em qoshe.

Ani reth em rethe, hajde qosh em qoshe.

Ani gjithë ma t´mirat o moj mi ke tije
o moj Kosovë, o moj bukurije.

Ani moj Kosovë, o moj bukurije.

Ani nja ma tmirën, o ma ke prej arri
o ktu gjithmonë, ka jetu shqiptari

Ani ktu gjithmonë, ka jetu shqiptari

Ani ktu gjithmon, ka jetu shqiptari
o brez pas brezi, edhe djali pas djali

Ani brez pas brezi, ani djal pas djali

Ani brez pas brez,i o koh pas kohe
o kurrë Kosovë, jo ste lshojmë prej dore

Ani kurrë Kosovë, ste lshojmë prej dore.

Ani une ket kangë, o këndoj me zemer
o i knoj trimat, ani krejt me emër

Ani i knoj trimat, ani krejt me emër

Ani kush e nisi, o luftën ma i pari
o në Prekaz, Bac Adem Jashari

Ani në Prekaz, Bac Adem Jashari

Ani kush na ishte, jalla trim i dyti
O vjen nga Llapi, Zahir Pajaziti

Ani vjen nga Llapi, Zahit Pajaziti

Ani kush e theu, kufirin n´Koshare
ani nga Gjilani, Agim Ramadani

Ani nga Gjilani, Agim Ramadani

Ani për Kosovë, edhe për shqiptar
o që dhan jetën, o me faqe t´bardh

Ani që dhan jetën, o me faqe t´bardh
Ani që dhan jetën, o me faqe t´bardhMë Shumë Këngë Nga Zana Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë