Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zana Paloja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Obiliq 
BIOGRAFIA: Zana Paloja është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Ka vite që merret me muzikë, madje që kur ishte e vogël atëherë kur shkonte në klasën e katërt fillore e më tej në moshën 15 vjecare ishte anëtare e Ansamblit ‘Dëshmorët e Kombit’. Zana ka lindur në qytezen e Obiliqit, por tashmë jeton me bashkëshortin dhe fëmijët në Ferizaj, ndërsa është shumë e angazhuar gjatë gjithë vitit nëpër ahengje të ndryshme familjare, sidomos shumë e kërkuar gjatë verës. Për këngëtaren kudo që është e ftuar ajo e kalon ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Blinera Krasniqi

Malda Susuri

Shahindere Bërlajolli

Albana Bilalli

Sadete Shkodra

Ilirjana Berisha

Miradije Aliu

Dorina Xerxa

Arbëresha Hajdari

Njomza Kallaba

Tags: Zana Paloja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet