A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Zanfina - Dreq I Vogël Simpatik


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/01/2013

2013-01-01T21:18:52

Nuk e di pse fqinja im
sa her kaloj me fshishë në duar
Dhe pse mësuesi im i dashur
vetëm mu problem më thua

Nuk e di pse fqinja im
sa her kaloj me fshishë në duar
Dhe pse mësuesi im i dashur
vetëm mu problem më thua

Po sa hy në dhomë të vogël
asaj të shkretës t'fiktë i bie
Dhe kur dal të loz në lagje
prindërit shpallin ditë zie

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

Sa herë kthehem unë nga loja
nëna mbanë me varikin
Ndërsa këmbët e papastra
n'makinë druve've mi shtin

Gjyshja thotë se kur të rritem
do të bëhem mos besë hiq
E unë them se jam e bukur
me frizurën si iriq

Po sa hy në dhomë të vogël
asaj të shkretës t'fiktë i bie
Dhe kur dal të loz në lagje
prindërit shpallin ditë zie

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

Nuk e di pse fqinja im
sa her kaloj me fshishë në duar
Dhe pse mësuesi im i dashur
vetëm mu problem më thua

Gjyshja thotë se kur të rritem
do të bëhem mos besë hiq
E unë them se jam e bukur
me frizurën si iriq

Po sa hy në dhomë të vogël
asaj të shkretës t'fiktë i bie
Dhe kur dal të loz në lagje
prindërit shpallin ditë zie

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në patikë

T'gjithë më thrrasin
dreq i vogël simpatik...
E unë ende...
si fus dy këmbët në një këpucë...


Lyrics submited by  Agnnesa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019