Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zani Band - Ti Jeton Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Brenda meje rrjedh nje melodi
Me kthen ne kohe kujtime nostallgji
cdo note qe degjoj kaq shum me shijon
Kthehem pas nje kujtim qe me ngrohë

Cdo dite shum afer me rri
gjurmet tua i ndjej dhe pse sje ti
me lidh biseda me lidhe jeta
me mendimet e tua te verteta,
ref
Ti jeton Ti jeton
Ne cdo kohe
Gjurmet ndjej gjurmet ndjej
Se je ti
Nuk harroj nuk harroj
Emrin tand
Ishe ti ishe ti
Qe heshtjen zgjove

ngado kaloj dicka me kujton
pa nje krahe kam mbetur po çaloj
shpirti yt ne kete vend jeton
hija jote me ndjek me mbulon
Bridge
edhe pse dua te shkruaj per ty
gjithmon gjej veten pa ndihme
lapsi me thyhet pa mbaru
letra me rreshqet nga duart
Zani Band
Publikimi: 24/12/2020
Video Produksioni: Video Art
Kompozimi & Teksti: Bekim Kepuska
Orkestrimi: Visar Kuçi
Mix And Master Tomor KuçiZani Band - Ti Jeton
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Jeton".
3. Video është e këngës "Ti Jeton", por nuk këndohet nga Zani Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zani Band:


Komente 0