Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
 • Emri i Vërtetë:
 • Isabelle Geffroy
 • Vendlindja:
 • Tours, Indre-Et-Loire 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Francë 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Zaz është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Isabelle Geffroy, better known by the nickname Zaz, is a French singer-songwriter who mixes jazzy styles, French variety, soul and acoustic. She is famous for her hit "Je veux", from her first album, Zaz, released on 10 May 2010. Her mother was a Spanish teacher, and her father worked for an electric company. In 1985, she entered the Conservatoire de Tours with her sister and her brother, attending courses from the ages of five to eleven. She stu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Emre Aydin

Karl Afrikaf Appela

Colonel Reyel

Tunisiano

Pablo Alboran

Alexander Rybak

Kubat

Muhabbet

Leonard Cohen

Mahsun Kirmizigul


Tags: Zaz, Isabelle Geffroy

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet