Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka & Gjeto Luca - Vëlla E Motër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Diku larg perballe me hasem
Ne kurbet po bohet dasem
Nji malesor atje ne kurbet
Po marton nipin e vet

Qielli hidhte bubullima
Po martohen dy jetima

Kur kane nis dasmoret me u fale
Kur ka nis dasma me u ndal
Po nis nusja e po derdh lot
Ka nis djali e po i thote

Nusja ime pse po kjan
Per gjini malli m'ka mare
Babe e nane a ke ne voter
A ke vella e a ke moter

Jam malesore me origjine
Atje hasmi m'dogji shtepine
Babe e nane m'i paten vra
Nuk kam moter veç nji vlla

Morri rrugen gurbetli
Ku e ka vellane motra s'e di

Ka nise djali e po i flet
Jam malesor si ti dhe vete
Shpine ma dogji hasmi i zi
Flaka m'doli mbi çati

Babe e nane m'i vrane te dera
M'lane nji moter si pranvera
Syte e tua plot me vaj
Krejt po me duken si syte e saj

Kur u rrita e kerkova
Kurre s'e gjeta u pikellova
Moter e zeza te paskam vella
Te lutem moter mos fol ma

Lote gezimi kane vershue
Gati zemrat kane pushue
Hasmit therra i bifte ne voter
Dhandri e nusja vella e moter

Hasmit therra i bifte ne voter
Dhandri e nusja vella e moter


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Zef Beka & Gjeto Luca - Vëlla E Motër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vëlla E Motër".
3. Video është e këngës "Vëlla E Motër", por nuk këndohet nga Zef Beka & Gjeto Luca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zef Beka:


Komente 0