Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeliha Sina - Buka Dhe Çeliku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vrapojne vogelushet neper arra
toka buzeqesh dhe thote keta c'jane
te rinj te reja veterane
mbledhin kallinjte duart plot

Hapem tatraca thell ne male
zhdukem mocale e keneta
tham buken do ta bejme vete'
dhe do ta mbajme kete premtim

Token duam o si lirine
risim grurin o si femine
ne syte tona sheh lumturine
eshte gazi i jetes se re

Ngrehu hidh valle nder gezime
Shqiperia jone gjithmone trime
per ty celin o vec agime
eshte kenge e jetes se re

Toka nen vehte kishte hekur
ne shekuj flinte minerali
plurin prej druri kish fshatari
endra e metalit ndizej zjarr

Por duhej vite te kalonin
me keto duar shkrime celikun
ta ngrinim lart metalurgjikun
drite e mburoje per kete dhe

Token duam o si lirine
risim grurin o si femine
ne syte tona sheh lumturine
eshte gazi i jetes se re

Ngrehu hidh valle nder gezime
Shqiperia jone gjithmone trime
per ty celin o vec agime
eshte kenge e jetes se re

Na ndrit ky djell si arr
na buzeqesh kjo toke
lum per ty moj parti
Vrazon celik shqiptar
vallezo o grure si det
lum per ty Shqiperi!Nuk kemi video për këtë këngë.
Zeliha Sina - Buka Dhe Çeliku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buka Dhe Çeliku".
3. Video është e këngës "Buka Dhe Çeliku", por nuk këndohet nga Zeliha Sina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zeliha Sina:


Komente 0