Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Zeliha Sina & Afërdita Laçi - Feste Ka Sot Shqiperia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Agim Prodani

Teksti:

Zhuliana Jorganxhi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 18-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Afërdita Zonja

01/12/1979

1979-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Feste Ka Sot Shqiperia" kënduar nga Zeliha Sina & Afërdita Laçi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Liliana Kondakçi, Zeliha Sina & Afërdita Laçi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sa bukur ngrihet lagje e re
e sheshi ngjan si det me vale
te mbledhur sot te gjithe ne
me ballin lart faqe bardhe

Aye qe ben ti Shqiperi
jo bota kure se ka pare
me djerse vaditesh e bukur ritesh
e lartesive ngjitesh ti

O cu drosh toka u nxi deti
forcen shqiptari vall ku e gjeti
qe mbi termetet ngrihet lart
fort mbi te sotmen tone

Dhe krahet drite na ben partia
dhe kraheforte gjith Shqiperia
Dhe shoku shoku do jemi prane si vargje
mal me mal qendrojme

Ja cifti i ri po shkel ne prag
te gjithve ne na ka dasmore
Shtepi e re ti qofsh e bardhe
me nusen tone luleboreMë Shumë Këngë Nga Zeliha Sina:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet