Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Zeliha Sina & Hysni Zela - Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente".
3. Video është e këngës "Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente", por nuk këndohet nga Zeliha Sina & Hysni Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zeliha Sina & Hysni Zela - Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Valdete Hoxha & Bashkim Alibali

"Kush Je Ti Që Më Tremb Dhentë"

Muzika:

Naim Gjoshi

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

01/12/1980

1980-11-30T23:00:00+00:00Mëngjesit dola herët
tufës në vathë
o kush je ti që më tremb dhentë
tek shkon në mal.

jam vajzë e vij nga fusha
me mall të ri
o zemrën plot me fllad
ç’e mbusha rrugës te ti

ç’ka ky stan që ushton
në ato male hej
bie cula bie lodra
këngë e valle plot

blegërijnë dhentë e bardha
në bjeshkë e në mal
mbledh pranvera bukurinë
në këto anë sot

sa bukur vijnë dhentë
me ne të dy
ç’ka gëzim të madh kjo zemra, plot dashuri

Muzika: Naim Gjoshi

Më Shumë Këngë Nga Zeliha Sina:


Komente mbi këtë këngë