Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - "Kenge Per Rexhep Gerqarin"

Teksti origjinal i kenges

I: Qatje poshtë o te mullini
Luftë po ban qaj Rexhep trimi. :I
I: Luftë po ban qaj Rexhep trimi.
Prej gojet n’a i dilte timi. :I

I: E mërkurë thirri telalli
Në mjesditë na u mbyll pazari. :I
I: Në mjesditë na u mbyll pazari
Kanë rrethu Rexhep Gërçarin. :I

I: Qatje poshtë në Gërçar
Luftë po ban me pashallarë. :I
O Rexhep i nanës-o!
I: I le nom Gjakovës-o! :I
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019