Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Ne Muzeun Historik

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Muzeun Historik".
3. Video është e këngës "Ne Muzeun Historik", por nuk këndohet nga Zenel Doli & Shkelzen Jetishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Ne Muzeun Historik  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Xeni (Shkelzen Jetishi)

31/10/2010

2010-10-31T09:40:42+00:00Hejjj në muzeun historik
Nji here shkova me nji mik
Me bilbilin kangatar ee
O Dervish Shaqën, o Kosovar.

Ja koburja e Boletinit
Vesh me serm e tyte florini
Paska ardhe ketu n'Tiran
Prane herojve e tokes nane

N't'gjitha anet e Kosoves
ka dal zani i Knjazi Nikolles
Isa Begun me ma gjet
o me armik more ooo nji nat me fjet

E ka prit e ka gostit
e ka mbajt nji nate e i dite
I pabesi s'njef tradita
I ka mbush rruget me prita

Knjaz Nikolla e rrahu telin
N'Podogoric e dha haberin
Me u qu n'kamb qka jane xhandare
oo me vra Isen kosovar

Jo se vret trimi Judbines
Se q'ia qet flaken Cetines
Tane Kosova e dha betimin
Gjalle e kemi Ise Boletinin

Hejj Veshoviqi e ka nale
oo nal Isa se i kam dy fjal
armt e brezit me i dorzu
oo Veshoviq more oo ke gabu ee

A e din me kend po flet
S'mi ka nal as krajl as mbret
Per trimni oo t'qofsha fale
Armt per mu jan bab e nan ee

Me buke premin e ka nise
Çan rrethimin baca Isë
Tu na i qite flaken Cetines
oo s'lidhen Agat e Judbines o hej


Ky tekst u dërgua nga Fisi
Më Shumë Këngë Nga Zenel Doli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet