Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Fryni Era

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fryni Era".
3. Video është e këngës "Fryni Era", por nuk këndohet nga Zenel Doli & Shkelzen Jetishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Fryni Era  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Xeni (Shkelzen Jetishi)

22/05/2014

2014-05-21T23:05:33+00:00o fryni era na u qel o taraba
qohu halil o se avdi aga
o qohu halil o se avdi aga o
me treqind o sejmen o permrapa
o me treqind o sejmen o permrapa
ton aponga e pa qorapa
o ton qorapa pa aponga
o musa i vogel o u qu o ne kom
o musa i vogel o na u qu o ne kom
kerkon armet o jatagan
o kerkon armet o jatagan o na i ki
mshef aj miku mram

o behta syla qen qafiri
boni gostin o qoj na thirri
o boni gostin qoj na thirri
qoj per myzhde o tu veziri
o qoj per myzhde tu veziri
myzhde e par se na u zu halili
zu halili o tu kenue e gjith shkodra ne kom ja qu
e gjith shkodra ne kom jan qu
o fol moj shkoder ni fjal per mu
fol moj shkoder ni fjal per mu
s'po ju lutna me em shpetue
s'po ju lutna me em shetue
o me pre musen jo para mue
mus te vogel ma fali pasha
pa halilin gjall mos paqa
gjelatqia e prehi shpaten
o musa i vogel e shtrini qafen
gjelatqia o po bon be o kurr
ksi trima o nuk kam pre
kur ja vuna thiken djalit o si me i nxerr syt prej ballit
kur ja vuna thiken burrit o si me i nxerr o vllaznit prej burgut
q'boni motra per halilin
o preu te shoqin o me gjith te birin
q'boni motra per te vllan preu te shoqin o me gjith djal
preu te shoqin o me gjit djal o murr martinen e dul kaqak

Hysen Bajri o po bon o me dor
nuk po muj o bac lok o me fol
nuk po muj o bac lok o me fol
o nuk po muj a bac lok o me fol
se me ka ra o gjaku o ne goj
o se me ka ra gjaku ne goj
se me ka ra gjaku o gjaku o ne goj
me kan pre shkijet o me jatagan
o me kan pre shkijet o me jatagan
o Hysen Bajri o po dul o ne shkall e te madhe priti o ju bajraktar te madhe priti o ju bajraktar
te madhe priti o mor bajraktar
mos me lini o ner shekullar
o mos me lini o ner shekullar
o mos me lini o ner shekullar
mu ka mush o trupi o plot varr
o mu ka mush o trupi plot varr
Hysen Bajri o mor fjal o ka qu
kajni shoket o ma fort o se mu
kajni shoket o ma fort o se mu
o kajma Smajlin o mor kajma Zeken
qysh nuk iken o more me em lan vetem
qysh nuk iken o more me em lan vetem
o mor qysh nuk iken o mor me em lan vet
bashk me mu o e kan o bo deken
bashk me mu o e kan o bo deken


Ky tekst u dërgua nga  ardit
Më Shumë Këngë Nga Zenel Doli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet