Audio

Zenel Doli, Shkelzen Jetishi & Shqipe Kastrati - Shkon Bylbyli Për Hava  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2013

2013-02-08T12:40:18

Më Shumë Nga

Shqipe Kastrati

Më Shumë Nga

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Këngë e albumit:

"Kenge E Hare"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shkon Bylbyli Për Hava" kënduar nga Zenel Doli, Shkelzen Jetishi & Shqipe Kastrati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zenel Doli, Shkelzen Jetishi & Shqipe Kastrati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kenge Gjakovare. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I: Shkon bylbyli, hej aman
O për hava tuj fluturu’. :I
I: O nal ta jap nji amanet
Dashnores o me m’ja çu’. :I
Prej dashnores, hej aman
O na ka ardhë moj nji selam:
- O ti që n’kofsh dashnori im,
Zdirgju n’bahçe t’bojm Bajram!
Karajfili, hej aman
O lule e hijshme, lule e shpeshë.
- O mos m’a lu’j dashnore synin
Po m’tranon moj kah po m’keshë!Më Shumë Këngë Nga Zenel Doli:

Më Shumë...