Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zenel Zekolli - Deshmoret E Kombit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

07/12/2017

2017-12-07T15:41:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Deshmoret E Kombit" kënduar nga Zenel Zekolli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zenel Zekolli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Resmije Zeqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hej ket kange qe jam tuj kendu e
Tan deshmoreve ja kam kushtu e
Qe nga Dibra ne Kumanove
Shume djem te ri o rane deshmore

Jane bashku trimat e shqiptarit
Ballin tone? sllavo maqedonin
Nga Tetova dhe Kumanova
Vijne nga Shkupi e Kerçova

Therret Liseca Haraçinen
Struge e Ohrin dhe Shipkovicen
Manastirin edhe Likoven
Sellcen thirre dhe Shemshoven

Mos harrojme o Gostivarin
Motrat time Sharrin e Korabin
Vjen Çegrani edhe Forina
Tane Gradeci dhe Negotina

Vjen Poroi me tradite kombetare
Per lirie po pyt shqiptare
Folin trimat e prekjes se pushkes
Sikur djemte o e Radushes

Ne kala do ta shkruajme emrin
N'Shipkovice do ta mbajme kuvendin
Le ta dije shkjau i zi e
Se kjo toke quhet Iliri e

Mos t'harrojme Kosoven tone
Me te shtrenjten o Shqiperine nane
Besa bese o me flamur e
Se kete toke nuk e leshojme kurre

Nuk e leshojme kurreMë Shumë Këngë Nga Zenel Zekolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet