Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeqe Kuqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Zeqe Kuqi është një këngëtar i njohur. Që i ri kishte filluar të këndojë. Kishte lindur si këngëtar nga shoqëritë kulturore artistike. Këndon bukur dhe zëri i tij taman përshtatet me zhanrin që këndon. Është ky Zeq Kuqi, këngëtari që vjen nga qyteza e Deçanit. Këngën e ka në shpirt, por për profesion ka mantelin e bardhë. Ai është specialist i mjekësisë. Punon si kardiolog. Thotë se këngën dikur e kishte hobi, kurse sot i është bërë pjesë e jetës së tij. Ai jeton në Gjakovë dhe ësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Vali Kuqit

I ati i

Yllka Kuqit

Komente

Asnjë KomentZeqe Kuqi


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhevat Kelmendi

Enver Petrovci

Ejup Rexha

Met Sadiku

Shaip Bytyqi

Latif Koci

Qerim Sula

Haxhi Maqellara

Agim Tejeci

Qazim Beka

Tags: Zeqe Kuqi, Zeqe Kuçi, Zeq Kuqi, Zeqe Kuci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet