Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeri Jetes - Realiteti Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

jam nje djal 9 vjeqar per kete dhe une jam krenar kam shume dhimbje ne zemren time se luften e kam perball shume gjakderdhje e viktima shume vorrime ne mendjen time por prap zgjohem si fitimtar se une jam Kosovar..... Para se tia nisi historis teme me tregu kete qe do ta them vet e kam perjetu kush asht shqiptar garant ska harru ne vitin 97 lufta si na ka kaplu , isha 9 vjeqar dhe asgje nuk merrja vesh pse nijsha krizma pse vdiqin njerz dita mu be nate e nata mu be tmerr naten rrisha qut e diten rrisha ne terr si nje 9 vjeqar mu duket si kur looje kurr se kam mendu se kjo dite do te kete pasoj dite pas dite mua me be sikur nje gol gjithe e kap per fyti e se din kur eshte boll ndoshta ky te doket sikur nje film por ky eshte realiteti realiteti im ditet kaloniin e shkau vazhdonte vrante njerz e shtepit ja u shkaterronte 27 mars vitit 99 armiku mori sulm gjall me na nxan plumbat per mbi koken si kokrrizi me shi tan gjuni topat se jan mbush me tym te zi fjalet nuk i gjeja ate dit me i pershkru zhurma dhe kukama vesht mi ka pushtu armiku na rrethoj ne shtepi na nxuni pleqt grat ne nje vend e burrat na mori vuni ate dite isha me fat zoti me ndihmoj ne krahet e nenes time armiku nuk me hetoj u larguam nga nje vend nga nje vend i zi u larguam 200 metra filloj nje vresheri 11 burra u vran kurse shkau pinte raki e festonte vdekjen e tyre si te ishte viti i ri kthehet UCK-ja viktimat me i terhek qe shkau i zi mos ti zhduk per jete u larguam nga ai vend syt e mbushur me lot toka u dridhke me topa nenstop nga nje fshat tjetrin fshat ne shqiperi kalova i lodhur nga uria vdekjen i fitiovaa 3 muaj ne shqiperi ne nje vend shqiptar mikpritja shqiptare per vllezerit kosovar heret a vone gjithmone fiton drejtesia shkau u largu kosoves i erdhe liria e une erdha ne zvicer mir po jetoj por vendin tim kurr nuk do ta harroj shqiptari o shqiptar luften kurr nuk do ta harroj gjithmone do te kete urrejtje shkaun nuk do ta don mrekullit jan te rrala por vin aty ku meritohet me 17 shkurt kosova pavarsohet tash nuk do te ndalem por para do te vazhdoj e kaluara te me ndihmoj te ardhmen ta maroj tash duhet pune ma shume si zakon fatin qe epata une femija jem mos ta perjetoj kosova u be shtet e shtet shqiptar u qifsha serbin une jam KOSOVAR .,.,Refren jam nje djal 9 vjeqar per kete dhe une jam krenar kam shume dhimbje ne zemren time se luften ekam perball shume gjakderdhje e viktima shume vorrime ne mendjen time por prap zgjohem si fitimtar se une jam kosovar

Ky tekst u dërgua nga  albionPublikimi: 17/11/2008


Zeri Jetes - Realiteti Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Realiteti Im".
3. Video është e këngës "Realiteti Im", por nuk këndohet nga Zeri Jetes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zeri Jetes:


Komente 0