Zhaba
Zhaba
Zhaba
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Zhaba është grup artistësh i njohur. Zhaba është një grup nga Kosova i formuar në vitin 2014 nga dy vëllezër të cilët ndikuan njëri-tjetri për të bërë këngë duke u bazuar tek dashuria e tyre për muzikën që nga mosha e hershme. Jane ndikuar nga rryma të ndryshme muzikore si: Rock progresiv, eksperimental, post-rock në elektronikë. Anetaret e grupit Zhaba jane: Lum Tashi (guitar,bass guitar, song composing), Drin Tashi (drums, keyboard, song composing), Blerta Kosova (vocals) dhe Arianit Thaçi (bass guitar).

Në Maj 2015, Zhaba marrin pjesë në Top Fest 12 me këngën "Bukuri E Shëmtume".

Në vitin 2015, Zhaba publikojnë albumin "K'neta".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0