Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zhorzheta Sota

Zhorzheta Sota
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
Këndon kryesisht: pop

Zhorzheta Sota është këngëtare. Mzika ka qenë pasioni i saj që nga fëmijëria. Ndonëse muzikën e kishte shumë pasion, por sidomos e dominuar nga pasiguritë, ajo e shtyrë dhe nga prindërit vendosi të studiojë në botën eshkencës, por pasionin e ndrydhur prej vitesh ajo kërkon ta, çlirojë, duke marrë pjesë në “The Voice”. Zhorzheta ka vendosur që pjesëmarrjen në këtë sfidë t’ua bëj surprizë prindërve të saj. Ajo nuk i ka informuar ata për pjesëmarrjen në “The Voice”, duke i lënë që këtë të fshehtë ta zbulojnë në momentin që ajo do të interpretojë në skenën e “The Voice”.

Në vitin 2014, Zhorzheta Sota merr pjesë në The Voice Of Albania 4.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania


Komente 0