Zhurma Show 2011

Zhurma Show 2011
Prezantuesit: Mihrije Braha & Naim Abazi
TV: Ziko Tv
Radio: Radio 21

Zhurma Show Awards 2011 u mbajt më 23.10.2011 në Teatrin Kombëtar në Prishtinë.

Tre Cmimet E Para:

Best Video: Blero Feat. Astrit Stafaj "Summer Love"
Best Album: Gjyste Vulaj "A Behesh Merak"
Best Song: Nrg Band "Rina Rina"

Cmimet E Tjera:

Albumi Historik: Muharrem Qena
Best Rock: Besart Halimi & Haliband "N’tren Për Perzeren"
Best Pop: Nrg Band "Rina Rina"
Best Dance: Genta & Dj Dalool "Guximi"
Best Rnb: Blero Feat. Astrit Stafaj "Summer Love"
Best Hip Hop: Dj Blunt & Real 1 "Seh-Dat"
Best Pop-Folk: Rovena Stefa "Mallkuar"
Popullore: Sinan Vllasaliu "Pellumb I Bardhe"
Best Instrumental: Baboo Darabuka & Dj Benity Feat. Astrit Stafa "Summer Jam"
Best Duo – Group: Adelina Emini Ft. Gentz "Tipsy"
Best Styling: Ryva Kajtazi "Te Kam Prane"
Best Couple: Aferdita Dreshaj & Shpat Kasapi
Best New Artist: Irva Stefa "Tregom"
Interneti: Ryva Kajtazi "Hajde Zemer"
Cmimi Zico Tv (M): Fahrush Azemi "Qunat E Mahalles"
True Story: Gold Ag "Gjithmone I Gjalle"
Special: Tringa Hysaj "New Born"
Special – Falenderim: Astrit Stafaj
Cmimi Zico Tv: Gresa Behluli "Faqe E Re"

Lista e plotë e nominimeve:

Best VIDEO

2po2 - 'Thuj mirëdita djalit t'keq'
Aurela Gace AG ft. MC Kresha - 'Ca$h'
Blero feat. Astrit Stafaj - 'Summer love'
Leonora Jakupi - 'Iluzion'
Tuna - 'E para dhe e fundit'

Best ALBUM

Dj Blunt & Real 1 - 'ClassicG'
Fahrush Azemi - 'Eja, eja...'
Genta - 'Guximi'
Gjyste Vulaj - 'A bëhesh merak'
NRG band - 'Nr.IV'

Best SONG

Dj Blunt & Real 1 - 'Seh-dat'
Elvana Gjata - 'Afër dhe larg'
Genta & Dj Dalool - 'Guximi'
NRG Band - 'Rina Rina'
Zanfina Ismaili - 'Ti pa mu nuk mundesh'

Best NEW ARTIST

Besarta Krasniqi - 'Besom'
Gramos Aliu - 'Pa frymë më ke lënë'
Irva Stefa - 'Tregom'
Seven - 'Mos shko'
Xhann Rexhepi - 'Fiesta me shkumë'

Best ROCK

Besart Halimi & Haliband - 'N'tren për Perzeren'
Genc Salihu - 'Rrugëve'
Mentor Haziri - 'Engjëll'
Naser Berisha - 'Deti i lodhur'
Teuta Kurti - 'Perëndo pa lindur'

Best POP

Leonora Jakupi - 'Iluzion'
Lori - 'Pse'
NRG Band - 'Rina Rina'
Shkenda Dubova - 'Ti s'më kuptove'
Zanfina Ismaili - 'Ti pa mu nuk mundesh'

Best DANCE

Elvana Gjata - 'Afër dhe larg'
Genta & Dj Dalool - 'Guximi'
Linda Halimi - 'Kohën do ta ndal'
Revolt Klan - 'Ëanna be number one'
Ryva Kajtazi - 'Të kam pranë'

Best RnB

Adelina Berisha - 'On air'
Adelina Tahiri - 'Bad boy (bad girl)'
Blero feat. Astrit Stafaj - 'Summer love'
Dafina Zeqiri - 'Dangerously in love'
Tuna -'E para dhe e fundit'

Best HIP HOP

2po2 - 'Thuj mirëdita djalit t'keq'
Dj Blunt & Real - 1 'Seh-dat'
KAOS - 'Le t'kallen'
MC Kresha Lyrical Son ft. Singullar - 'Kon pe shan me nanë'
Skillz - 'Dokna mirë'

Best POP-FOLK

Edona Llalloshi - 'Fati dhe vuajtja'
Ermal Fejzullahu - 'Nafaka jeme'
Gili - 'Zemër'
Rovena Stefa - 'Mallkuar'
Teuta Selimi - 'Miqt e mi'

POPULLORE

Fahrush Azemi - 'Çunat e mëhallës'
Sabri Fejzullahu - 'Aeroporti'
Sinan Vllasaliu - 'Pëllumb i bardhë'
Shkurte Fejza - 'Sheqerja'
Shyhrete Behluli - 'Ma t'mirë me u ba'

Best INSTRUMENTAL

Agron Peni - '23'
Baboo Darabuka & Dj Benity feat. Astrit Stafa - 'Summer jam'
Maad Linkz - 'Dance battle'

Best STYLING

Gresa Behluli - 'Faqe e re'
Kaltrina Selimi - 'Hot'
Mirsa - 'Këtë natë'
NRG Band- 'Rina Rina'
Ryva Kajtazi 'Të kam pranë'

Best FEMALE

Dafina Zeqiri - 'Dangerously in love'
Nora Istrefi - 'Nora nuk o njisoj'
Rovena Stefa - 'Mallkuar'
Tuna - 'E para dhe e fundit'
Zaimina Vasjari - 'Po ta dija'

Best MALE

Big Basta - 'Bounce with the star'
Capital T - 'Make a wish'
Ermal Fejzullahu - 'Nafaka jeme'
Korab Shaqiri - 'S'ka me dy lugë'
Valton Krasniqi - 'One day'

Best DUO - GROUP

Adelina Emini ft. Gentz - 'Tipsy'
Aurela Gace AG ft. MC Kresha - 'Ca$h'
Ermal & Nora - 'Une e di'
Lori feat. Blero - 'Kthehu sonte'
Machiato Band ft Labinot Rexha – Noti- 'Maska'

Zhurma Show 2011 Zhurma Show

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Zhurma Show 2011 (Tekste & Video)


Komente 0