Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zijadin Alili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  56
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Zijadin Alili është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Zijadin Alili ka lindur në Ferizaj dhe pasi përfundoi shkollën fillore, udhëtoi drejt Zvicres, atje ku edhe babai i tij punonte. Talentin e tij për muzikë e ka pas prej fëmirise, por realizimi u bë shume me vone, pikrisht ne vitin 2010, në studion e këngëtarit të mirenjohur, Xhavit Avdyli. Në vitin 2010, Zijadin Alili publikon albumin "Ti E Meriton". Në vitin 2011, Zijadin Alili publikon albumin "Luj Per Mua Luj". Në vitin 2013, $Hek & Z...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentE Di Qe Vrena (2013)

★★★★★

Luj Per Mua Luj (2011)

★★★★★

Ti E Meriton (2010)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kushtrim Dobra

Xhevdet Osmanaj

Magrib Muqiqi

Xhavit Avdyli

Naser Beqiri

Eroll Murati

Dardan Gjinolli

Giti

Gramoz Gërvalla

Bardhi (Bardh Ramadani)

Tags: Zijadin Alili, Zijadin Halili, Zizu


Komente mbi këtë artist