Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zijadin Alili - Dasem T'madhe Bajna

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasem T'madhe Bajna".
3. Video është e këngës "Dasem T'madhe Bajna", por nuk këndohet nga Zijadin Alili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zijadin Alili - Dasem T'madhe Bajna  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Luj Per Mua Luj"

Komente

Asnjë Koment

11/09/2011

2011-09-11T18:23:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasem T'madhe Bajna" kënduar nga Zijadin Alili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zijadin Alili i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Avdyl Mziu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

hajde more vlla ma i miri vlla
nusja jote ma e mira ndynja
nusja jote ma e mira ndynja

nusja jote ma e mira ndynja le ta sheh qfar dasme bajna na
2x

dasem tmadhe bajna na lujna e knojna gezim mat madh nuk paska vllaun pe martojna
2x

hajde vlla me nusen me vallzu
hajde zemra tona me i gezu
hajde zemra tona me i gezu

per sevdaja ja kena shum zanat
gjith shoqnia po ju urojn fat
gjith shoqnia po ju urojn fat

dasem tmadhe bajna na lujna e knojna gezim mat madh nuk paska vllaun pe martojna
2xMë Shumë Këngë Nga Zijadin Alili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet