Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zinxhirt - Te Veni

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Veni".
3. Video është e këngës "Te Veni", por nuk këndohet nga Zinxhirt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zinxhirt - Te Veni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Zingjirt Qe S'kputen"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Verse 1:
Yo buj, qa po zihet sonte? A po dalum sonte?
Ajde shkojna t’tret e gjujna ka 1 bombe.
Po thojn qe sonte ka mu kon shum nice
Merre do rabi me veti bohem kejt haj.
Okej mos ta nin, se qefin s’ta prishi
Rabin e marr, bile-bile e rolliti
Hey, Linda m’thirri, m’tha merri edhe dostat
Qa i the ti? Le ti merr ajo rospat
Nese e merr ardianen – un e marr hanen
Nese don edhe i ndrojna, ti t’temen une t’tanen
Hehe, mos ta nin… kryesorja me chillit
Veq kur t’dalum prej venit du me pas 1 qik
Qajo gajle ju ka rrok?
Dhipa sa t’dush… sa me ju informu veni plot zhurm
Sonte ka mu bo, boom seni…
Ait se un u nisa, shihum te veni

Chorus:
Qishtu ja bojm te veni, dhipat si nxen veni ven
Njo e nxen, njo e len… tjetra meniher kcen
Shkon e bjen e flen, neser apet te veni
24/7 perseritet seni.

Verse 2:
Ku je be haver? - Qe ti haver?
Ku met enisi? - Sdi be haver
Ku jeni be havera, V.I.P pi po vjen era
Reni n’kilomtra, zbresim te dera
Ecim mrena, jaknen e heki…
Nalt si gjithmon, ne tok nuk preki
Pom doket i terhjeki/ krejt si magneti
Zingjirt n’kit qim none, une vet i treti
Kejt jon habit, syt tu parit
Dul njona, thobt mi livriti
Hey mos luj qoke, zemer a ki shoqe
Bonu popull i flliqt, shtriju per toke
Hey, qfar cope… jo mo qfar rrope
Uee qfar dhipi, po shoqen ma ngope
Bjeri 1her tripit ta marim ka 1 pije
Dj nale beatin, beat boxin nije

(Beat Box…)

Chorus:
Qishtu ja bojm te veni, dhipat si nxen veni ven
Njo e nxen, njo e len… tjetra meniher kcen
Shkon e bjen e flen, neser apet te veni
24/7 perseritet seni.

Verse 3:
…Kalojn 3 or, po kerkujt spo ja nin
Zinxhirt te veni, prej new york-it n’prishtin
Rrim, pim, bohem krejt drras
Ex-i mka pyt po kerkush spo ja rras
Dac fac jo hot po gac une bona qen, nese ti bohesh mac
T’njeki te veni, t’ngrehi te veni, t’qeli te veni… mo kurr nuk tpermeni
Ku je be Lind, erdhe pak si von
Pom vjen keq loqk a pe she qe jom nxon
T’kom thon, sbon mem lon dy minuta vet
Ti shkon tjetra vjen, menjeher mu ma ngjet.

Chorus:
Qishtu ja bojm te veni, dhipat si nxen veni ven
Njo e nxen, njo e len… tjetra meniher kcen
Shkon e bjen e flen, neser apet te veni
24/7 perseritet seni.


Ky tekst u dërgua nga Bujar B55_
Më Shumë Këngë Nga Zinxhirt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet