Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ziso - Tirona (Feat. Lakatushi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


LaKaTshuI

Ja nisim nga Tirona nga vendi jon i bukur
Gjithcka e bojm me zemer se bojm per tu dukur
Ktu kam shoqnin ktu kam shpin
Ktu kam lagjen ktu kam kalu femijerin

Kur flas per Tironen edhe zemra mdizet flak
Per 1 fjal goje gjaku lahet me gjak
Ktu jan cunat me zemer ktu jan njerzit me seder
Bohen gjona te mdhaja edhe ngelen kryever

Tirona hapi pare hapi rruget me bo gar
Mblodhi qen ene zagar korrupsion i papare
N'rrug shum pislliqe kujdes naten ka rreziqe
Ka rrugica ka shume kthesa do hasesh dhe me pengesa

Jo se sjemi tnjejt se te gjithe jemi tnjejt
Shiptar per shqiptar vec ndryshon 1 dialekt
Jo se sjemi tnjejt se te gjithe jemi tnjejt
Shiptar per shqiptar vec ndryshon 1 dialekt

ZISO

Qytet i qefit dreqit ktu eshte jeta ime
Parja shfrytzo kohen mileti bo ndryshime
Njerez nlevizje per mod e qin edhe parisin
Femrat me tbukra komplet jeten ta qendisin

E veshme komlet Guci ajo tjetra me Armani
Ai tipi del me Lambo ai tjetri ka Ferrari
Nona kjo eshte Tirona shpejtsi dhe cmenduri
Respekt dhe inot pasion nen fantazi Nona

Derdhen miljona perdit ne rruget tona
Dhe fmijt ecin gjon se i kan bolet e rona
Nona jetojm diten sikur tjet kjo dita funit
Tgjith jemi i soj si i qytetit e i katunit

Ali Dem Kombinat Tiron e Re edhe Laprak
Q.S Vorri Bomit anej ka Parku edhe Brrak
Skrahasohen me asgjo respekt per cdo zon
Ajo tabel aty prap esht mirsevini ne Tiron

Ref

Tirona nuk eshte vetem emer
E du me shpirt e kom zemer
Qyteti im jeton endrra ime
E mir e keqe ti je Tirona ime
Ziso
Publikimi: 22/02/2014


Ziso - Tirona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tirona".
3. Video është e këngës "Tirona", por nuk këndohet nga Ziso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ziso:


Komente 0