Zwada
Zwada

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Zwada është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. ZWADA jane: Vocals / Guitar: Suada Abazi Guitar: Andi Sadiku Bass Guitar: Orges Kurtaj Drums: Philipp Kleiner Ata kanë marr pjesë në kompilacionin ‘Rilindje’ me këngën e tyre ‘Take it’, e cila është një këngë në zhanrin Pop Rock që do të ndryshoj mënyrën se si ti do dëgjosh muzikën Rock. Orkestrimi i këngës në fillim mund të tingëllojë pak si grupi Blondie ose The Predeters, por zëri i Suades i jep një karakter dhe thellësi emocionale të c...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0