Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyle Krasniqi - Dashuria Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria" kënduar nga Zyle Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lorik Selmani - Dashuria

E ndryshove jetën time dhe vazhdove ti
Unë jetoja një gënjeshtër, e jetoja si një mrekulli
Ah, dy pika dashuri, kur i jepje ti
Ah, unë kisha gjithçka, kur të kisha ty pranë

Sa e vlefshme duket jeta, kur s'ke dashuri
Je sëmurë dhe ndihesh vetëm, por nuk ke njeri
Sytë të shohin vetëm muret, errësirë pa dritë
Unë jetoj një gjysëm jete, tjetrën e ke ti

Në pasqyrë shikojë veten dhe shikojë tjetër njeri
Koha ikën, mbetem vetëm
Mbetëm vetëm, pa asnjë motiv
Ah, dy pika dashuri, kur i jepje ti
Ah, unë kisha gjithçka, kur të kisha ty pranë

Sa e vlefshme duket jeta, kur s'ke dashuri
Je sëmurë dhe ndihesh vetëm, por nuk ke njeri
Sytë të shohin vetëm muret, errësirë pa dritë
Unë jetoj një gjysëm jete, tjetrën e ke ti

Blleki - Dashuria

[Verse 1]
Rruga dashuria
S'o loder alltia
Krejt endrrat e tuja
Jan veprat e mija
Dilli o perpara
Ma run shpinen MIA
I pushtoj krejt me vargjet e mija
Iku femijria
Mas dashnis m'fshehet urrejtja dhe xhelozia
E mu po m'urrejn k'ta per suksese t'mija
Jeta o' e shkurt, po e gjat o' merzia
And I'm rolling like that ye
Jam mo i zi se Marley
Dukna shum Mafi, sikur tu vozit tali
Prej qe ja kam nis, hala tu bo ballin'
Mallin, se ta lypni ballin'
Yeah
Na
Jena
T'part
Gjith (skrr)
Kqyrem se qysh jom ka hi me drift (brrrr)
Hala jam i bom un krejt me zift
Ekipa o tu prit si dinamit (shit)

[Verse 2]
Rruga dashuria
S'o loder alltia
Wanna be-a
Ty t'mungon shpia
Veq me 3 or t'mija
And I
I bet you mf-s that, hala pa i math patikat e mija jom
10 shoke, me ka 10 shoke
10 shoqe, ngelen me drog (me drog)
10 shishe, t'thyme pertok (pertok)
10 kerre, secili ma i fort
10 minuta po ju dho'
[?]
Tash po i mledhi pazaret prej deal-erave qe i kom bo
10 mij, sen s'jan se
Ti s'i bjen, s'je my son
Ku t'i zen?
Tani per mu ndreqen, kurgjo nuk o problem
10 hekra, t'i marrin 10 jeta
Une e Strike-i i bojna sa 10veta
S'mund me na pajtu as vet Anton Ceta
K'ta rrepera t'ri krejt ti pshtjelli n'letra

[Verse 3]
BLLEK, o' e kipa
Kampion o' liga
[?]
Tripa permbi tripa
E di pse e nisa
Qitu ua padisa
Tash m'bohet viza
Viza per n'Ibiza
I-ja tu lyp pare
Nihna si n'Ibiza
Duhet me iu ardh marre
Jeni bo si miza
Une jom me do tipa
Do me na mbyt real-i
Kush na prish pun
E pret vec uji, ose pylli

[Outro]
Haha, PER INATI NJONI TJETRIT (brrrrrr)
E tjert po dekin (brrrrr)
E tjert po hate-in (brrrrr)
Haha

Jimmy Rock F - Dashuria

Ne dritaren time, prenga vendove ti
Dhe dry ne deren time pergjithmon
Nuk pranove azgje te jete si at'here

Pranove shokt dhe ndjenjat e mija
Por ti s'kupton liri ajo don
Jam ne agonine pa harmoni, pa harmoni

Por ti! mundesh me pas per veti, ari dhe argjend
Por jo! njeri dhe ndjenjat e tije, asnjehere asnjeher

Ne dritaren time prenga vendove ti
Dhe dry ne deren time pergjithmone
Nuk pranove azgje te jete, si at,here
Don per veten me me pas ti
Gjelozija e jote dashurin e furr
Te robruar veten e gjeta tek ti
Dhe dashurija vdes, s'ka me egzistuar kurr

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 08/04/2013Më Shumë Këngë Nga Zyle Krasniqi:


Komente mbi këtë këngëZyle Krasniqi - Dashuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria".
3. Video është e këngës "Dashuria", por nuk këndohet nga Zyle Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.