Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Zyle Krasniqi - Gjuha Shqipe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjuha Shqipe".
3. Video është e këngës "Gjuha Shqipe", por nuk këndohet nga Zyle Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Zyle Krasniqi - Gjuha Shqipe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/04/2013

2013-04-08T06:42:25+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjuha Shqipe" kënduar nga Zyle Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 12 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
12

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adem Barbullushi & Migena Buci - Gjuha Shqipe

Gjuha Shqipe
Gjuhe e Zotit
Gjuhe e Nolit
E Naimit
E Buzukut, Kastriotit
Gjuhe e embel
E Bilbilit

Gjuha nenes eshte e shenjt
Ajo z'blihet dot me ar'
Pasuria m'a e shtrenjt'
Qe na lan' te paret tan'

Mendimtaret tan' te ndritur
Ne cdo rresht e ne cdo shkronj'
Gjuhen tone e kan' skalitur
Me flamurin me shqiponje

Ref: Kemi dhene te gjith' nje fjale
Jemi lidh me besa-bes'
Nji shqiptar po mbet i gjall'
Gjuha Shqipe kurr s'do vdes' (2X)

Neper bote kudo qe t'shkoni
Zvicer,France e Amerik
Gjuheh kurr mos t'a harrojm'
Trashegim t'ia lam' femis'

Edhe zogjt kur cicerojn'
Kosove,Tetove dhe Çameri
Me nji za te gjithe thome
Emri jone eshte shqiptari

Albion Rexhaj - Gjuha Shqipe

Sa mir shqip kur kendon
gjuha shqipe kombin ton e bashkon
gjithandej shqipet fluturojn
Shqiperi Kosov kemi prit shum gjat
tani kemi Abetaren e perbashkt
te gezojm te gjith shqiptart kudo qe jan

REF.:
Gjuha shqipe esht e jona
mesojne shqipet kudo qe jane
gjuha shqipe asht e jona
mburremi qe jemi shqipetar

Te kendojm te mesojm
gjuhen shqipe mos ta harrojm
sepse jemi shqiptare me zemer te bardhe
te valoje flamuri kuq e zi
sa te dua nena Shqiperi
me rreh zemra, me merr malli per ty

REF.:
Gjuha shqipe esht e jona
mesojne shqipet kudo qe jane
gjuha shqipe asht e jona
mburremi qe jemi shqipetar.

Shyhrete Behluli - Gjuha Shqipe

hejjjjjjj po kendojm 100 vjetorit me mallin e zjaaart

se ne prizren u mbajt tubimi per [polullin shiptar[2x]

Dridhen telat nqifteli me gaz e hareeee

ta kujtojm ket ngjarje t'madhe me rendesi per ne [2x]

Abdyl frasheri mendje lart qe nuk trembej kurr

i pari murr fjalen e art
diskutoj si burrr [2x]

me Avdulin qe Ymerin
bashkpuntor i madhh

sylejmanin Mic Soklolin
TRIMA LENGJENDAR [2x]

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Zyle Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë