A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Zyle Krasniqi - Këngë Për Adem Jasharin


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Qëndresa"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Këngë Për Adem Jasharin" kënduar nga Zyle Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Zyle Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nikollë Nikprelaj - Këngë Për Adem Jasharin

Kush osht ai burr se harron atdheu
ky Gjergj Kastrioti-''Skënderbeu''.
Kush osht ai burr qe e kris i pari ne
male te Drenicës Adem Jashari.

Kush osht ai burr se harron atdheu ky Gjergj Kastrioti-''Skënderbeu''.
Kush osht ai burr qe e kris i pari ne male te Drenicës Adem Jashari

Ref 2
Gjergji solli shpatë e Ademi plagë te lumët ne qe i patëm ooo.
Mbi kto fusha t'mejdanit sot po i bin tupani sokolat e ''Dardanit'' oo.

Shkodra e Tirana deri n'Vlor,Shkupi e Presheva dhe Malsorë.
Kruja e Drenica po e tund e po ju thrrasin ne vallen e pafund.

Ref 2
Gjergji solli shpatë e Ademi plagë te lumët ne qe i patëm ooo.
Mbi kto fusha t'mejdani sot po i bin tupanit sokolat e ''Dardanit' oo.

Sokolat e ''Dardanit'' ooooooo.

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Këngë Për Adem Jasharin

malli yt me sjell kujtime
moj drenica moj vendlindja ime
vepra jote djep dhe lule
kurr su trembe kurr nuk u perkule

vepra jote djep dhe lule
kurr su trembe kurr nuk u perkule

REF:
Moj drenic me zemer dielli
kush t'ka dasht
kush t'ka dasht si bac ademi
emri tij
emri tij shqipja me krena
jetojm bashk
jetojm bashk o si gjaku e vena (2x)

II
as nje her ske cen e vogel
madheshtore me shkelqim ne voter
besa jote bes celike
kurr su trembe kurr stu thy cerpiku

besa jote bes celike
kurr su trembe kurr stu thy cerpiku

REF:
Moj drenic me zemer dielli
kush t'ka dasht
kush t'ka dasht si bac ademi
emri tij
emri tij shqipja me krena
jetojm bashk
jetojm bashk o si gjaku e vena (2x)
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019