Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Zyle Krasniqi - Mahmut Daci

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mahmut Daci".
3. Video është e këngës "Mahmut Daci", por nuk këndohet nga Zyle Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zyle Krasniqi - Mahmut Daci  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"S'ka Djal Nane Që Shkel Kosovën"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1989

1989-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mahmut Daci" kënduar nga Zyle Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hazis Ndreu - Mahmut Daci

Mahmut Dacin e kerkon pasha
Po te kerkon more o pasha ke çadra
Cilli djal o po vjen me mu e
Bajram Hasa thot or Dac vij un e

O tha djal ma t'mirin o more un s'e du e

Kur te shkojm more djem more na ke pasha
Kur te hy o une mren ke çadra
Kur t'i ngrej o llafet e nalta
O ju t'i bini ej çadres per mbrapa o

Pa dhan n'çader o mor pushka krisi
Kur vikati o aj Bajram Hasa
Bini more djem o Hases jekni cucat
E nuk jemi cuca e nuk jemi gra e
Oj tha jemi burra o more per me u vramun o

Si Bimbash mor kishte qon Lil Tafa
Sa i pabes more çeni kishte kon e
E vraft buka e si ja kom dhan e
Oj tha flokt e cullve e past fal me i marrun o

Mahmut Daci çka na paska than e
Kam lan Senën e kam lan Selmanin
At ma te voglin e kam lan Muratin
T'mirrnje xhakun o mor tem ja qani

Oj Mahmut Dac ore ej emnin t'ja thoni o

Anton Tetaj - Mahmut Daci

Krisen topat more n´at o zabal-e
thuj o Mahmutit more a s´po del-e

Thuj Mahmutit more ndaq o me dalë
se Dovleti ty t´ka falë

Me m´pas falë Dovleti mu
me asqer sme kish rrethu-e

Me asqer o me izbashllar
jam mbet vetem veq me nji djalë

Vet dytë more vet i tretë
Kulla ime more lufton vet

Lufton vet o deri n´aksham
kajmekamit t´ia lam nji nam

le t´na nin Mbreti n´Stamboll
le t´na nin Krajli n´Miskov

le t´na nin Krajli e krajlica
po lufton Mahmut Dac Galica

O Haziz o djali jem
merr shishëhonen e vraj o me rend

Zgedhmi burrat bang e bang
t´iu bojme vorret more n´at saraj
Më Shumë Këngë Nga Zyle Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet