A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Official Video

Alban Skenderaj - Mirmengjes


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  663


Me jep nje kafe te lutem nje dopio Express
Nje karrike te ulem dhe te pres
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak
Emocionet te shuhen pak nga pak
Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup
Floket shtese te ylberit permbi sup

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Dhe ne te djatht
Dhe ne te majt
Po me huton shikimi i saj
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj

(REF 2x)
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroja me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
(kaq guxim , kaq guxim)

Pak llogarin te lutem nje tjeter nate te pres...

Ky tekst u dërgua nga Dedë Nrecaj   Melody
Këngë pjesëmarrëse në SVFM 2013   Zhurma Show 2012  


Intro: Bm G D A Bm G D F#m

Bm G D A
Me jep nje caffe te lutem, nje dopio Express
Bm G D F#m
Nje karrige te ulem dhe te pres
Bm G D A
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton
Bm G D F#m
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon

ref.
Bm G D A
Si t’ja bej si t’ja them?
Bm G
Zemren t’ja shfletoj
D F#m
e ndrojtje te mos kem !

Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D A
Zemra me dergoi te pershendes
Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D F#m
Dhe nje dit me shum s’dua te pres

Bm G
Dhe te nisem me te neper brigje me te
D A
Te ecim deri ne perendim
Bm G
Te harrohem me te e te behemi nje
D F#m
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Bm G D A

Bm G D A
Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak
Bm G D F#m
Emocionet te shuhen pak nga pak
Bm G D A
Ti me rrezet e diellit t’derdhur neper trup
Bm G D F#m
Floket shtese te ylberit permbi sup

Bm G D A
Si t’ja bej si t’ja them
Bm G
Zemren t’ja shfletoj
D F#m
e ndrojtje te mos kem !

ref.
Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D A
Zemra me dergoi te pershendes
Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D F#m
Dhe nje dit me shum s’dua te pres

Bm G
Dhe te nisem me te neper brigje me te
D A
Te ecim deri ne perendim
Bm G
Te harrohem me te e te behemi nje
D F#m
Me thuaj do te kem kaq guxim

Bm
Dhe ne te djatht
G
Dhe ne te majt
D A
Po me huton shikimi i saj
Bm G D F#m
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj

ref.
Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D A
Zemra me dergoi te pershendes
Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D F#m
Dhe nje dit me shum s’dua te pres

Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D A
Zemra me dergoi te pershendes
Bm G
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D F#m
Dhe nje dit me shum s’dua te pres

Bm G
Dhe te nisem me te neper brigje me te
D A
Te ecim deri ne perendim
Bm G
Te harrohem me te e te behemi nje
D F#m
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Bm G D A
Pak llogarin te lutem, nje tjeter nate te pres…


Gjuha en

Good Morning

Give me a coffee, please, a double expresso
A chair so I can sit down and wait
You shine is the salt of this sweet sea
A hidden smile you send to me

How should I do it, how should I say it?
To open up my heart
And not having a fear!

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

And to go in the side sea with her
Walking till the sunset
To be forgotten with her to become one (with her)
Tell me would I have this much of courage, this much of courage

Give me a drink, please, a double konjak
To fade away a little my emotions
You with the sun’s beams all over your body
And with your hair like a rainbow above your arm

How should I do it, how should I say it?
To open up my heart
And not having a fear!

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

And to go in the side sea with her
Walking till the sunset
To be forgotten with her to become one (with her)
Tell me would I have this much of courage, this much of courage

And to the right
And to the left
It distracts me her look
Came the moment to accept the challenge

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

And to go in the side sea with her
Walking till the sunset
To be forgotten with her to become one (with her)
Tell me would I have this much of courage, this much of courage

The paycheck, please, I should wait another night…..


Gjuha tr

Günaydın

Bana bir caffe lütfen ver
bir dopio espresso
Oturmak bir sandalye ve beklicem
Sen tuz denizde tatlı ışının
Gizli bir gülümsemek bana gönderin

ref.
Nasıl yapim Nasıl anlatim
Kalp sörfü
Nazlı varmış ile

Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Ve başlamak onu birlikte sahilleri etrafında onu ile
Batıya taşımak için
onu birlikte unutmayacağım ve bir olucaz
söyle bana O kadar cesaretle verim , o kadar cesaretle

Lütfen bana bir içki ver bir dopio konyak
Sönmüş duyguları azar azar
Sen güneş ışığı ile vücuda dökmek
Ek saç gökkuşağı omuz üzerinde

Nasıl yapim Nasıl anlatim
Kalp sörfü
Nazlı varmış ile

ref.
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Ve başlamak onu birlikte sahilleri etrafında onu ile
Batıya taşımak için
onu birlikte unutmayacağım ve bir olucaz
söyle bana O kadar cesaretle verim

Ve sağ tarafta
Ve sola
Beni sürgüler Onun Görmeniz
an geldi meydan kabul etticem

ref.
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Ve başlamak onu birlikte sahilleri etrafında onu ile
Batıya taşımak için
onu birlikte unutmayacağım ve bir olucaz
söyle bana O kadar cesaretle verim , o kadar cesaretle

Az hesabı lütfen, başka bir gece beklicem...


Gjuha it

Buongiorno

Mi dai un caffè, per favore, un doppio espresso.
Una sedia dove posso sedermi e aspettarti
Tu brilli dolcemente nella salsedine del mare ..
mi fai vedere un sorriso nascosto.
Ref
Come faccio? Come glielo dico?
Le sfoglerei il cuore..
E non provare imbarazzo
Le dico buongiorno, le dico buongiorno
Se mi mostra il cuore la saluto
Le dico buongiorno, le dico buongiorno
E non voglio aspettare un altro giorno in più
E partirei con lei per le sponde
camminare fino al tramonto
Dimenticarmi di tutto con lei fino a diventare una cosa sola
Dimmi avrò mai così tanto coraggio?.così tanto coraggio!!
Dammi qualcosa da bere per favore , un doppio coniak
Così le emozioni si calmano (si spengono)
Tu hai i raggi del sole che si appoggiano su tutto il corpo..
I capelli dietro la schiena Sì confondono con l arcobaleno
Ref
Come faccio? Come glielo dico ?
Le sfoglierei il cuore
E non provare timidezza
Ti dico buongiorno ti dico buongiorno
non voglio aspettare un altro giorno ancora
Mostrami il cuore per salutarlo
E partirei per le sponde
Camminare fino al tramonto
Dimenticarmi di tutto con per diventare una cosa sola
Dimmi avrò mai il coraggio ?
il conto grazie , aspetterò un altra notte
Loading...Kalendari
16/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Anila Mimani
Anila Mimani
44 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Jo

  Po

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto